نتایج جستجو برای عبارت :

گواهی تجرد چیست ؟

مجردی آزادی داره، تاهل محدودیت داره، مجردی کم خرج تره‌، تاهل پر خرج تره، مجردی مسئولیت کمتره، تاهل بیشتر.
مجردی حس خواهان بودن داری، مثلا اگه پسر جذابی باشی هر سری چشم یه دختر رو میگیری یا برعکس !!! ، اما تو تاهل تا متوجه بشن متاهلی ازت فاصله میگیرن، خیلی لذت داره هر جا میری بگن داماد آیندم یا عروس گلم !.
مجردی آرامش بیشتری داره، خصوصا اگه بشه از خانواده جدا شد و مستقل زندگی کرد، تجرد یعنی وقتی ۵۰ سالته شبیه ۴۰ ساله هایی، تاهل یعنی وقتی ۳۰ سا
گواهی تجرد چیست ؟
گواهی تجرد چیست ؟ گروه وکالت ما شمارو در رابطه با این قانون راهنمایی میکنند .
شما با خواندن این مقاله درک بهتری در این باره پیدا میکنید . این نوشته توسط وکیل الرعایا می باشد .
گروه وکیل الرعایا یکی از با تجربه ترین وکلا در تهران و کرج و سایر استان ها می باشد .
یک وکیل عالی را شما تجربه خواهید کرد .
گواهی تجرد گواهی است که درآن ذکر می شود که فرد صاحب گواهی قبلا سابقه ازدواج نداشته است یا اینکه دلیل جدایی وی که می تواند بر اثر طلا

درخواست تجرد.        نام فرد مورد نظر را. از طریق لینک ثبت احوال وارد و کد دریافت نمایید ، سپس با جستجوی کد مورد نظر در سامانه. به تجرد وی پی ببرید. 
1- تعریف گواهی تجرد:

گواهی است مبنی بر اینکه صاحب شناسنامه سابقه ازدواج نداشته و یا ازدواج واقع شده منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر شده باشد.درخواست کننده گواهی تجرد صرفاً صاحب شناسنامه می باشد. 

2- نحوه ارائه تقاضا:

1-2- شما می توانید از
درخواست صدور گواهی تجرد 
1- تعریف گواهی تجرد:
گواهی است مبنی بر اینکه صاحب شناسنامه سابقه ازدواج نداشته و یا ازدواج واقع شده منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر شده باشد.درخواست کننده گواهی تجرد صرفاً صاحب شناسنامه می باشد. 
2- نحوه ارائه تقاضا:
    1-2- شما می توانید از طریق این سامانه  و با کلیک کردن بر دکمه "دریافت خدمت" در زیر همین صفحه، فرم درخواست را تکمیل و به صورت الکترونیکی برای سازمان ثبت احو
رد تجرد نفس توسط شیخ طوسی
شیخ طوسی رضوان الله علیه در تفسیر آیات ۱۲-۱۵ سوره مومنون می‌نویسد:
وفی الآیة دلالة على أن الانسان هو هذا الجسم المشاهد، لانه المخلوق من نطفة، والمستخرج من سلالة، دون ما یذهب الیه قوم: من انه الجوهر البسیط، او شئ لایصح علیه النركیب والانقسام، على ما یذهب الیه معمر وغیره.
این آیه دلالت دارد که انسان همین جسم مشهود است؛ زیرا همان از نطفه آفریده شده و از سلاله بیرون کشیده شده است؛ نه دیدگاهی که نفس را جوهری بسیط می‌دا
زهره حسنی سعدی،  براساس
آمارها در سال‌های اخیر میزان تجرد قطعی در کشور افزایش یافته‌است. این
پدیده به دلیل داشتن آثار سوء فردی و اجتماعی باید در سیاست‌گذاری‌ها مورد
توجه قرار بگیرد. سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج
می‌تواند به این مسئله دامن بزند.

ازدواج در کشور و جامعه ایران از مهم‌ترین مسائل جوانان محسوب می‌شود.
از آنجا که این امر به نیازهای اساسی انسان پاسخ می‌دهد، به همین دلیل
افراد باید در زمان مناسب و به هن
خودم قلبمو درد میارم و از دردش مست میشم. نمیدونم چرا. فقط میدونم این حالِ بد و این قفل زدن رو آهنگای شجریان، این همه خاطره ای که زنده میشه و همه و همه ش رو دوست دارم! خوبیش، همینه که شجریان هیچوقت من رو یاد خاطره ی یه فرد نمیندازه! شجریان فقط یاداور لحظه ست. لحظه و غم و فرار از واقعیت ها. همین هم یه نعمتیه نه؟ 
بسم الله الرحمن الرحیم
شرح علم النفس الفلسفی 
تقریرات السید جعفر الحكیم لدروس الشیخ غلام رضا فیاضی

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
التعریف بالكتاب و المصادر المعتمدة ، و مقدمة فی تعریف النفس 

2
تعریف النفس عند أرسطو

3
تتمة تعریف النفس عند أرسطو

4
تتمة على تعریف أرسطو للنفس (بدایة الدرس الثانی من الكتاب الدراسی)

5
تعریف النفس عند ملا صدرا، ابن سینا، الفارابی، أفلاطون، أخوان الصفاء (تتمة الدرس الثانی من الكتاب الدراسی)

6
مناهج البحث فی النفس 

7
تن
یک.
بعضاً وقتی به افراد می‌گم که من خود علم رو به خاطر خودش دوست دارم می‌گن انسان عجیبی هستی!
و حرف بعدی استفهام از اینه که از کجا میاری می‌خوری؟
جواب واضحه: نسبت به عامه مردم هم سبک‌تر می‌پوشم و هم غذام نازل‌تره اون هم غذای دانشگاه که اصلاً اسم نازل رو نمی‌شه روش گذاشت!
دو.
فاصله بین بیداری صبح و خواب شبم چیزی حدود ۳ ساعته.
قبلاً خواب در کل روزم رو به حدود ۵ ساعت هم تقلیلش دادم ولی الان چیزی حدود ۷ ساعته و ایضاً در برنامه قبلاً بود به ۴ ساعت
با عرض سلام
مطلبی رو مطالعه کردم در مورد حمایت از دختران مجرد. نظر روان شناسان و جامعه شناسان این بود دخترانی که به تجرد قطعی رسیده اند باید از جانب خانواده مورد حمایت قرار بگیرند و هم چنین محیطی برایشان فراهم بشه تا دچار افسردگی نشوند و احساس تنهایی نکنند.
البته یک سری امکانات را دولت باید فراهم کنه. متاسفانه بعضی خانواده ها به خاطر تفکرات اشتباه و سخت گیری های بیش از حد دختران خود را محدود می کنند و به اون ها اجازه کار یا فعالیت در اجتماع ر
یکی از معضلات جوانان امروز امر مهم ازدواج است.ازدواج در واقع شروع زندگی مشترک است که در اسلام با اصطلاح تکمیل کننده ی دین از ان یاد میکنند.امروزه بسیاری از مردم به دلایل گوناگون استدلال هایی ضد ازدواج دارند.این استدلال ها شامل نقد های سیاسی و مذهبی؛اشاره به میزان طلاق و نیز اهمیت تجرد بر پایه آموزه های مذهبی و فلسفی دارند.تحقیقات نشان میدهند که از دهه هشتاد میلادی به بعد میل به تجرد در افراد بیشتر شده و ازدواج ها کمتر و بی دوام تر شده اند.بهت
بسم الله الرحمن الرحیم
شرح علم النفس الفلسفی 
تقریرات السید جعفر الحكیم لدروس الشیخ غلام رضا فیاضی

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
التعریف بالكتاب و المصادر المعتمدة ، و مقدمة فی تعریف النفس 

2
تعریف النفس عند أرسطو

3
تتمة تعریف النفس عند أرسطو

4
تتمة على تعریف أرسطو للنفس (بدایة الدرس الثانی من الكتاب الدراسی)

5
تعریف النفس عند ملا صدرا، ابن سینا، الفارابی، أفلاطون، أخوان الصفاء (تتمة الدرس الثانی من الكتاب الدراسی)

6
مناهج البحث فی النفس 

7
تن
ولایت اهل بیت علیهم السلام و برائت از دشمنان ایشان شرط اصلی شناخت خداست
ثقة الاسلام کلینی قدس الله روحه الشریف روایت کرده است:
۱- الحسین بن محمد، عن معلى بن محمد، عن الحسن بن علی الوشاء قال: حدثنا محمد ابن الفضیل، عن أبی حمزة قال: قال لی أبو جعفر علیه السلام: إنما یعبد الله من یعرف الله، فأما من لا یعرف الله فإنما یعبده هكذا ضلالا قلت: جعلت فداك فما معرفة الله؟ قال: تصدیق الله عز وجل وتصدیق رسوله صلى الله علیه وآله وموالاة علی علیه السلام والا
 ﻋﻠﻢ، ﺑﺎﺯﺭﺎﻧ ﻭ ﺳﺎﺳﺖ، ﺑﻨﺎﺩﻫﺎ ﺍﻧﺴﺎﻧ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻩﺍﻧﺪ. ﻣﺎ ﺩﺭ ﻗﻠﻤﺮﻭ ﺍﻋﺪﺍﺩ ﻭ ﺗﺠﺮﺪ ﺑﻪ ﺳﺮ ﻣﺑﺮﻢ ﻮﻥ ﻫ ﺰ، حسی ﻭ ﻭﺍﻗﻌ ﻧﺴﺖ. ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺯ ﻣﻮقعیت ﻭ ﻣﺎﻥ ﺣﻘﻘ ﺧﻮﺩ، ﺍﺯ ﺁﻥ ﺟﺎﺎﻫ ﻪ ﻣﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﺯﻧﺪ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺭﺍ ﻫﺪﺍﺖ ﻨﺪ ﺭﺍﻧﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﻫﻤﺎﻥ ﻧﺮﻭﻫﺎ ﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﺸﺮ ﺧﻠﻖ ﻭ ﺍﺠﺎﺩ ﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺍﻨﻮﻥ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﻓﺰﺍﻨﺪﻩﺍ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺧﻮﺩ ﻣﺸﻨﺪ. ﺩﺭ ﺍﻦ ﺮﺩﺍﺏ ﻣﻬﺐ، ﻃﺮﺯ ﺗﻔﺮ ﻭ ﺗ
هو
هرکس جاهل است به معرفت نفس اجهل است به معرفت رب ، و معرفت نفس مصباح کشف احوال ملکوت است و مشکوة شهود اسرار جبروت و معراج وصول به سوی لاهوت. و احدی از بنی آدم نمی رسد به هیچ مقامی مگر بعد از معرفت نفس خود. و این معرفت حاصل نشود به خبر نقلی یا نظر عقلی. بلکه حصولش موقوف به نوری است که از حق بر دل آید و آن نشود مگر به ریاضات متعالیه و مجاهدات متوالیه و تجرد قوی از قیود هوی و به زعم فقیر محض موهبت است از حضرت عزت ،  اگرچه منافی نیست ، توفیق مجاهده هم
این پاورپوینت در موردازدواج ومسایل آن در 83اسلاید و شامل ازدواج و مسایل آن،پاورپوینت مشاوره قبل از ازدواج , ازدواج و طلاق از دیدگاه روانشناسی, روانشناسی, ازدواج, طلاق , دوران نامزدی , روابط زناشویی , و منابع می باشد...
فهرست مطالب
لطفا قبل از خرید به فهرست مطالب توجه فرمایید.

مقدمه:  5
پیش از ازدواج این 10 شرط مهم را فراموش نکنید  5
قبل از ازدواج چه باید کرد  6
مبانی اعتقادی مهم در انتخاب همسر  6
شروط مهم در انتخاب همسر  6
سابقه ازدواج قبلی از شروط
سید محمدحسین حسینی طهرانی از علما و عرفای معاصر، فرزند سید محمدصادق طهرانی، در ۱۲ مرداد ۱۳۰۵ (۲۴ محرم ۱۳۴۵) در تهران متولد شد. پس از تحصیلات ابتدائی، دوره آموزش مکانیک و ماشین‌سازی را گذراند. سپس به تحصیلات علوم دینی حوزوی روی آورد. در سال ۱۳۴۶ قمری، به قم رفت و در مدرسه حجتیه مقیم شد
اقامت در قم

وی از سال‌های اول
حضور در قم، به جمع شاگردان محمدحسین طباطبایی پیوست و در سطوح مختلف علمی و عملی در طی مدت ۷ سال از استادان آنجا، بهره برد و در همی
حکمت در مقابل جربزه و جهل
اما ضد این دو جنس که حد اعتدال آنها بوده باشد: پس دانستى که آن حکمت است، که عبارت است از علم به حقایق اشیاء. و شکى نیست که صفت علم، افضل اوصاف کمال، و اشرف «نعوت » جمال از براى نفس انسانى است، بلکه بالاترین صفات ربوبیت است و بواسطه علم، انسان به شرف جوار رب العالمین مى رسد، و به سبب آن داخل عالم ملائکه مقربین مى شود، حیات ابدى از براى انسان از آن است و سعادت سرمدى از براى این نوع، به توسط آن عقلیه و نقلیه متطابق، و جمیع ا
احراز بومی بودن : ملاک تعیین استان بومی داوطلب مندرج در صفحه ۵ بخش گزینش بومی فصل اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۷ است که در کارنامه داوطلب درج می‌شود. براساس مصوبه دوازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ملاک تعیین بخش بومی داوطلب تطابق حداقل دو بخش از چهار بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر، محل اخذ مدرک تحصیلی سال ما قبل آخر، محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال ماقبل آخر، محل تولد با بخش رشته است.
در صورت وجود مجوز استخدامی، محل صد
افراط کلیسا در مواجهه با نیاز جنسی مانند دستور به تجرد ابدی و تحریم روابط جنسی، آنها را به چاه روابط آزاد جنسی، فروپاشی خانواده و آشفتگی روحی ونیستی اخلاق عاطفی انداخت.با تدارک مسکن ارزان، تامین اشتغال، تعلیم روابط زناشویی جهت زمینه سازی ازدواج، پاسخی عاقلانه و منطقی برای نیازهای جوانان آماده کنیم.
اسلام، نیاز جنسی را به رسمیت می شناسد، اما در کنار آن مسئولیت و تعهد عمل جنسی در چارچوب خانواده را اصل اساسی معرفی می کند. محرومیت و رهاسازی ن
از مخاطبین محترمی که تاکنون به مطب دکتر عالیه خامنه ای، برای درمان خود یا عزیزانشان مراجعه کرده اند و از این طب نتیجه گرفته اند درخواست می شود با بیان نام و یا شرح بیماری، طول مدت درمان ، سن ، جنسیت و وضعیت تاهل و تجرد بیمار، دیگران را نیز از اثرات این طب آگاه کنند.
از موارد درمان شده دکتر عالیه خامنه ای - ارسال شده در پیام رسان
سلام 43ساله هستم.چند ماه قبل دچار لکه بینی و سپس خونریزی شدید شدم که حدود 45روز طول کشیدبه دکتر مراجعه کردم بعد از کلی
ا
از مخاطبین محترمی که تاکنون به مطب دکتر عالیه خامنه ای، برای درمان خود یا عزیزانشان مراجعه کرده اند و از این طب نتیجه گرفته اند درخواست می شود با بیان نام و یا شرح بیماری، طول مدت درمان ، سن ، جنسیت و وضعیت تاهل و تجرد بیمار، دیگران را نیز از اثرات این طب آگاه کنند.

پسرم پنج ساله بود که به خانم دکتر مراجعه کردم البته از ۲٫۸ ماهگی درگیر بیماریشون بودم. طب شیمیایی میگفتن آسم و به مرور زمان که پیش میرفت اسپری نارجی و آبی و داشت می شد بنفش و خلاصه ب
چندی می شود که نیستم،کمیاب و نا پیدا...گه گاه به بیان سری میزنم و پیام ها و برخی از نوشته های دوستان را چک می کنم.سرم و شلوغ و ذهنم بد درگیر است که آیا زندگی میکنم؟یا...یا تلاش می کنم تا زنده بمانم.قطعا این جمله سرگذشت زندگی اکثر ما انسان هاست. در سرزمینی که خاک کوروش نام دارد انسان هایش از راه و آیین کوروش به دورند اما همچنان ادعا دارند.چشمان مردان سرزمین من نه تنها حجاب و پوشش زنان سرزمینم نیست بلکه،چشمان مردان این سرزمین عاملی بر فساد و زنان ا
منِ استعلائی [transcendental I]
درباره «من» یا «نفس،» از دوره یونان تاکنون، در مکاتب مختلف فلسفی، سخن به میان آمده است. افلاطون و ارسطو هر یک به معنایی قائل به تجرد نفس بودند. در فلسفه‌ی جدید، دکارت، در قرن هفدهم، قائل به سه جوهر شد، که یکی از آنها نفس است، یعنی نفس دارای وجود مستقل است. اهمیت نفس در فلسفه‌ی دکارت به اندازه‌ای است که دو جوهر دیگر، یعنی خدا و جسم، در مقام اثبات، از دل آن برون می‌آیند. در قرن هجدهم، هیوم (1776-1711م.) وجود جوهری «من» را به چ
بسم الله الرحمن الرحیم 
شبهات كلامیة فی المعاد 
اعتمادا على المنهج الفلسفی 
الدروس علیها كلمة سر یتم تسلیمها عند التسجیل فی المادة الدراسیة

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
مزایا الكتاب و نظریات فی تجرد الروح

2
الأدلة العقلیة على تجرد الروح

3
من الفصل الأول: شبهات منكری المعاد

4
الفصل الأول: من الشبهة8: حیاة بعض الأموات فی عصر الأنبیاء

5
الفصل الثانی: الموت و عالم البرزخ

6
الفصل الثانی: من الشبهة 5: سؤال القبر( منكر و نكیر)

7
الفصل الثانی: من الشبهة 8:
حذف نام همسر از شناسنامه  
حذف نام همسر اول از شناسنامه با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او در شناسنامه امکان پذیر است
مطابق قانون چنانچه فردی با همسرش متارکه کرده باشد، با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او در شناسنامه اش می تواند به اداره ثبت احوال مراجعه و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارائه دهد.

حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق
حذف نام همسر اول از شناسنامه 

هرچند که این مقررات خالی از اشکال نیست؛ ا
خواب دیدم ابوعلی سینا زنده است، یا من در زمان اویم. خانه اش مجلس درس بود. خانه‌ای با سبک سنتی با درهم و برهم کتابهایی که روی زمین و کنار دیوار روی هم چیده شده بودند. خود بوعلی هم از آن لباسها و کلاه‌های قدیمی به تن داشت و برای مردم سخن می‌گفت.
مجلس که تمام شد و همه رفتند، جلو رفتم و از ایشان پرسیدم: ببخشید شما قصد ازدواج ندارید؟
بعد هم بلافاصله برای اینکه شخصیتم حفظ شود گفتم: بین خانمها هستند کسانی که دوست دارند به همسری شما دربیایند، اگر قصدت
خداییش من دقت کردم دعواهایی که تو پست های مختلف میشه نود درصد مواقع یه شخص شروع کننده ست، یعنی یه حرفی میزنه که به دخترها بر می خوره، بعد دخترها ناچار میشن جواب بدن، بعد دوباره اون پسره یه جواب بدتر میده و همین جوری تا الی آخر یهو نگاه میکنی می بینی از صد و پنجاه تا کامنت هفتاد تاش اصلا ربطی به موضوع پست نداره. 
مثلا میان میگن دختر تو فلان سن به تجرد قطعی میرسه، چه میدونم بریم صیغه کنیم، یا دخترا مصرف کننده هستن!
...
پاسخ:
سلام
گاهی اوقات اصلا لا
مشاورهٔ خانوادهپاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پرسش یک مخاطب

خانمی پرسیده‌اند:همسرم گه‌گاه می‌گوید به گردش با دوستانم و تفریحات مجردی احتیاج دارم. گاهی من و دخترم را می‌گذارد و به مسافرت می‌رود، یا ما را می‌فرستد و خودش می‌ماند. من دوستشم دارم و تلاش کرده‌ام با این موضوع کنار بیایم اما برایم سؤال است که آیا این درخواست و رفتار طبیعی است؟ آیا این تمایل او به خاطر این است که من در زندگی کم‌کاری کرده‌ام. لطفاً راهنمایی‌ام کنید.پاسخ ما:۱.
پاورپوینت ازدواج و مسایل آن 83 اسلاید، pptx
این پاورپوینت در موردازدواج ومسایل آن در 83اسلاید و شامل ازدواج ومسایل آن،پاورپوینتمشاوره قبل از ازدواجمشاوره قبل از ازدواجازدواج و طلاق از دیدگاه روانشناسیروانشناسیازدواجطلاقدوران نامزدیروابط زناشویی و منابع می باشد

دسته بندی
علوم اجتماعی

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
1242 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
83

تأثیر ازدواج و تجرد بر سلامت نتیجه تحقیقات جدید نشان می‌دهد که از دهه هشتاد میلادی به بعد
یک صندوق قرض الحسنه ورشکست شده بود؛ عده ای گفتند: دیدید! بدون ربا و نزول و کارمزد و ... نمی شود بانک داری کرد؟ 
مشکل اما جای دیگری بود. متولیان صندوق اگر همه موجودی را به گردش وام نینداخته و بخشی را طبق روال، سرمایه گذاری می کردند، چنین نمی شد و ...
موضوع قتل همسر دوم نجفی، فارغ از مجموعه حواشی آن، دستاویزی شد برای عده ای که بگویند: پس ازدواج مجدد اشتباه ست و ...
بگذارید اول توضیح بدهم که بنده بنا بر شرایط شغلی، روحی و ... ازدواج مجدد را بر خودم حرام م
سلام
من به تازگی نامزد کردم. در دوران تجرد دوست دختر نداشتم و کاری نمیکردم که با نگاهم، رفتارم و زبونم دختری رو بترسونم، الان هم با دختری که عاشقش بودم نامزد کردم . خیلی عاشقش بودم و یک سال رفتم و اومدم و شرایطم رو بهتر کردم تا اینکه به من دخترشون رو دادن، حالا میخوام بدونم این جور رفتارهایی که عرض خواهم کرد ، که تو وجود من هست ، نشون از غیرت افراطیه ؟
من دوست ندارم کسی از نامزدم عکس بندازه، دوست ندارم بدون من یا بدون مادرش بیرون بره، دوست ند
به گمان برخی از آنجا که یوگا مخالف آزادی جنسی است و برای ارتباطات جنسی محدودیت هایی دارد، پس می تواند شبیه اسلام باشد و عده ای به دلیل این تشابه ظاهری مابقی مبانی آن را هم با تغافل  قبول می کنند.
رهپویان هدایت: باید بگوییم که چنین برداشتی
کاملا اشتباه و نشان از ضعف در شناخت مبانی یوگا و اسلام می باشد. یوگا برای روابط
جنسی و غرق شدن در آنها نهی هایی داشته و علی الظاهر در این شبه معنویت تقلبی
روابط نامشروع نکوهیده شناخته شده است اما با کنکاش بیش
سلام
همراه خانواده رفتیم یه جا خواستگاری، دختره بد نبود. سه تا خواهر کوچیکتر داره که شوهر نکردن. پدرش مرحوم شده و مادرش سن و سالی نداره. دختره شرطش اینه که نزدیک خونه مادرش خونه بگیریم. اما خونه ای که من قبلا خریدم از خونه شون فاصله داره. دختره میگه خونه ت رو بفروش و نزدیک مادرم خونه بخر، اما من نمیخوام بفروشم چون ضرر میکنم.
به نظرتون ارزشش رو داره به خاطرش خونه خودم رو بدم مستاجر و یه جا نزدیک خونه مادرش رهن کنم؟البته پدرم میگه این ازدواج غلطه
 رسائل بندگی 
 «دفتر دل»
 حاج‌آقا مجتبی تهرانی
 مؤسسه‌ی مصابیح الهدی
چاپ ششم این کتاب را از ترنجستان گرفتم چندسالی پیش. با قصد و نیت رفته بودم به کتاب‌فروشی تا برای دوستی که چشم‌هایش بسته شده بود و در تاریکی‌ها بی‌قرار، چیزی برای تسکین پیدا کنم. بین کتاب‌های قفسه‌های دینی گشتم. اولین‌بار بود که از آن‌ها چیزی می‌خواستم. بار اول بود که به دنبال جواب سراغ آن‌ها رفته بودم. درست نمی‌دانستم دنبال چه می‌گردم. قفسه‌های وسطی را مطابق نام‌
مرحله جدید فروش اینترنتی ایران خودرو از روز یک شنبه -20 بهمن ماه- آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت نیز ادامه خواهد داشت. در طرح پیش فروش اعتباری ایران خودرو، مشتریان امکان ثبت نام برای انواع محصولات این شرکت را دارند.
در طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر، موعد تحویل خودروها برای مردادماه 99 خواهد بود.
آغاز ویرایش قراردادهای معوق مشتریان
ایران خودرو طی اطلاعیه ای که در تاریخ دهم دیماه، برای نمایندگی‌هایش منتشر کرده، خبرهای جدیدی به مشتر
ابن عربی در مقدمه کتاب «فصوص الحکم» مدعی است ، خدا این کتاب را در مکاشفه ای توسط پیامبر (ص) بر او وحی کرده که ترجمه آن بدین شرح است : 
«من رسول الله (ص) را در مبشره ای دیدم و این واقعه در دهه آخر از محرم سال 627 در شهر دمشق بود. در دست رسول الله (ص) کتابی بود ؛ به من فرمود : این کتاب «فصوص الحکم» است ، آن را بگیر و به مردم برسان تا از آن نفع برند. گفتم : شنیدم و از خدا و رسول خدا و اولی الامر اطاعت می کنم همانطور که مامور شده ایم. پس مقصود و آرزوی رسول الله
متاسفانه در جامعه ی ما که خیلی ها که ادعای مسلمونی شون میشه من بارها و بارها متوجه ی ضایع شدن حق الناس توسط اون ها  شدم، بعضی ها انگار  بهشت و جهنم رو قبول ندارند و فقط ادعای این رو دارند.
خیلی از اون ها که ادعاشون میشه حتی نماز هم میخونند، ولی به حق الناس توجهی نمیکنند، حق الناس از حق الله هم خطرناک تره، چون خداوند بخشنده ی مطلقه و ستار العیوبه خیلی از گناهامون رو شاید چشم پوشی کنه، ولی حق الناس رو میخواهند چیکار کنند؟
چطور میخواهند فردای قیا
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 
الأستاذ الشیخ فضیل الجزائری
صیف 1440هـ فی قم المقدّسة

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3
المدارس الفلسفیة الأربع قبل سقراط

4
نقد المدارس الأربع ، مرحلة سقراط

5
أفكار سقراط : تحلیل و نقد

6
أفلاطون: نظریة المعرفة عند أفلاطون

7
تتمة أفكار أفلاطون: أدلة تجرد النفس 

8
المجتمع فی فكر أفلاطون و نقد آرائه

9
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3

4

5

6

7

8

9
تتمة آراء أفلاطون مع تلخیص و نقد
 سر اومد زمستون، اما نه زمستون حال‌و هوای ما. آدمی دنبال بهانه‌است تا برای خود امید بتراشد، چند روز آن طرف‌تر می‌شود بهار، چند قدم این ‌طرف‌تر می‌شود وطن. گویا اگر زمین و زمانی نباشد که تو به آن تعلق داشته باشی به تعلیق در‌خواهی آمد. این تجرد به خودی خود ترس دارد، اما ترسی که یک باغبون را داغون می‌کند آن است که با این همه بهاران خجسته باد، با این همه مشروطه‌کردن سرما، ملی شدن سوخت و گرما، انقلاب در زمستان، خرداد پر‌حادثه، چند قدمیِ تاب
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3

4

5

6

7

8

9
تتمة آراء أفلاطون مع تلخیص و نقد

10
نبذة تاریخیة عن أرسطو

11
انج
دوره ۰، شماره ۱۴ - (شماره چهاردهم- بهار و تابستان ۱۳۹۵) 
دعا و طلب در عرفان نظری PDF
مفهوم عرفانی نور و ظل در قرآن و سنت PDF
عرفای مسلمان و مسئلۀ تأهل و تجرد سالک PDF
بررسی و نقد فلسفی دیدگاه ابن عربی درباره ی مبادی برهان و یقین در عالم ماورای طبیعت PDF
جایگاه و نسبت میان تصوف و شریعت در اندیشه ی شیخ احمد سرهندی PDF

دوره ۰، شماره ۱۵ - (شماره پانزدهم-پاییز و زمستان ۱۳۹۵)
جامعیت انسان کامل در نهج البلاغه PDF
انسان کامل از دیدگاه ابن‌عربی و مولانا PDF
عرفان ش

بعد از پدیدۀ غیر شرعی ازدواج سفید، زندگی مجردی دختران هم گویا پدیدۀ جدیدی هست که متأسفانه دارد در فرهنگ ما رواج پیدا می کند.
راستش را بخواهید نمونه هایی از زندگی مجردیِ پسرهای بیکار و بی عار را دیده بودم. در مورد دخترها هم کم و بیش چیزهایی شنیده بودم. اما یقین نداشتم. تا اینکه امروز وقتی داشتم با دو دختر 27 و 31 ساله در مورد یک موضوع حقوقی صحبت می کردم، با کمال تعجب شنیدم که گفتند توی شهر خودشون در یک خانۀ استیجاری و جدا از پدر و مادر زندگی می

بعد از پدیدۀ غیر شرعی ازدواج سفید، زندگی مجردی دختران هم گویا پدیدۀ جدیدی هست که متأسفانه دارد در فرهنگ ما رواج پیدا می کند.
راستش را بخواهید نمونه هایی از زندگی مجردیِ پسرهای بیکار و بی عار را دیده بودم. در مورد دخترها هم کم و بیش چیزهایی شنیده بودم. اما یقین نداشتم. تا اینکه امروز وقتی داشتم با دو دختر 27 و 31 ساله در مورد یک موضوع حقوقی صحبت می کردم، با کمال تعجب شنیدم که گفتند سالهاست که توی شهر خودشون در یک خانۀ استیجاری و جدا از پدر و ماد
جرم فریب دادن شخصی برای ازدواج
جرم فریب دادن شخصی برای ازدواج  ،ماده ششصدو چهل و هفت قانون مجازات اسلامی:
هر یک از زوجین قبل از ازدواج طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن تحصیلات عالی،
تمکن مالی ، موقعیت اجتماعی ، شغل و سمت خاص، تجرد و امثال
آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آنها واقع شود مرتکب به حبس تعزیزی از شش ماه تا دو سال
محکوم می شود، پایه و اساس جرم مذکور فریب است مثال:
یک مرد در بدو آشنایی با زن ، خود را مدیرعامل یک شرکت تجاری یا پسری
ازدواج در ترکیه بمنظور ثبت ازدواج بین المللی یکی از گزینه های بسیار مقرون بصرفه برای خانواده های ایرانی می باشد که میخواهند در یک کشور که امکان ثبت ازدواج بین المللی را دارا باشید بسیار مهم می باشد. کشور ترکیه بدلیل نزدیک بودن به ایران و همچنین نزدیک بودن آداب و رسوم مردم ترکیه با ایران بسیار پیشنهاد میشود. البته که از جاذبه های گردشگری ترکیه هم نباید غافل شد که جذب گردشگر بسیاری دارد و از کشورهای مختلف به ترکیه می آیند برای ثبت خاطراتشان و
رفت. آخرین باری که دیدمش نشسته بود روی پله ها و بند کفش هایش را میبست. بعد بلند شد و دوان دوان رفت. خسته بودم اما خوابم نمیبرد، زیر لب میخواندم "در رفتنِ جان از بدن، گویند هر نوعی سخن" . بعد با خودم فکر میکردم که چه کسی بهتر از سعدی می توانست احساس رفتنش را تبدیل کند به کلمه؟ فکر میکردم کاش میشد ازرفتنش فیلم بگیرم و وقتی میخواهم برای بچه معنا کنم که " من خود به چشم خویشتن، دیدم که جانم میرود" دقیقا به چه معناست خودشان با چشم خودشان ببینند که  جان آ
دوستان یه سوال داشتم اگه خانمی در ازدواج با شوهرت دچار جرم فریب در ازدواج بشه و شکایت به قاضی به این عنوان باشه چطوری میشه ثابت کرد که شوهر فریب خورده و این خانم چند بار ازدواج کرده و شوهرشو در جریان ازدواج های متعدد قرار نداده حالا که شوهر فهمیده چند تا بچه دیگه از همسر های دیگه داره چطور میشه ثابت کرد که خیار تدلیس صورت گرفته مگرنه این که فریب در اینجا صورت گرفته و عقد باطل ؟چطور میشه به قاضی ثابت کرد که مورد فریب و در ازدواج صورت گرفته و شوه

من یه زنم
تحصیل کرده،صاحب ۳ فرزند دسته گل، همسری که عاشقانه دوسش دارم، زندگیی شاد و دوست داشتنی.
تو زندگی ام خدا رو شکر چیزی کم نداشتم. اما دیدم عده ای هستند  از زنان مومن جامعه ام ، از زنان مسلمان ، که در شرایط جالبی نیستند
نیازی به آمار  و ... نبود تا به فکر فرو برم
فقط باید به اطراف خودم توجه می کردم... بیش از انگشتان دو دست ...، تعداد زیادی از دختران همسن خودم در فامیل و دوست و آشنا  هنوز مجرد و بی شوهر بودند! پسران تو سن مناسب ازدواج اینان ازدو
خانه
های خالی بیشترند یا مجردها ؟

موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت
و برنامه‌ریزی، در گزارشی عنوان کرد که رفتارهای سفته بازانه؛ عاملی در جذب بیشتر
منابع در بخش
مسکن و زمین بوده است. هم اکنون سکونت در خانه‎ای بیش از نیاز
خانوار یا داشتن بیش از یک محل سکونت برای هر خانوار، جایگزین پس انداز نقدی در
خانوارهای ایرانی شده و همین موضوع به طور مستقیم بر ازدیاد خانه‌های خالی و
بالارفتن قیمت مسکن و به تبع آن افزایش تعداد افراد مجرد تاثیر گذار است
معنی طنز کلمات ایرانی را در اینجا بدانید !
 سنجاق قفلی : تنها قفلی که بدون کلید باز می شود
 مرد مجرد : کسی که هنوز عیوبی دارد که خود نمی داند
 معجزه : دختر خانمی که زنگ آخر جیم شود و به سینما نرود
 موش : خانم هایی که نصفه شب به جیب شوهر هایشان شبیخون می زنند
 هالو : شوهری که دستکش ظرفشویی را بجای اندازه دست خودش اندازه دست خانم بخرد.
 ادب : یعنی کمک به یک خانم زیبا در عبور از خیابان حتی اگر به کمک احتیاج نداشته باشد
 ازدواج : قمار زندگی است و در ق
معنی طنز کلمات ایرانی را در اینجا بدانید !
 سنجاق قفلی : تنها قفلی که بدون کلید باز می شود
 مرد مجرد : کسی که هنوز عیوبی دارد که خود نمی داند
 معجزه : دختر خانمی که زنگ آخر جیم شود و به سینما نرود
 موش : خانم هایی که نصفه شب به جیب شوهر هایشان شبیخون می زنند
 هالو : شوهری که دستکش ظرفشویی را بجای اندازه دست خودش اندازه دست خانم بخرد.
 ادب : یعنی کمک به یک خانم زیبا در عبور از خیابان حتی اگر به کمک احتیاج نداشته باشد
 ازدواج : قمار زندگی است و در ق

کتاب "عهد کمیل" شامل خاطرات همسر شهید کمیل (مصطفی) صفری تبار (از شهدای مازندرانی درگیری با پژاک) به دستم رسیدم و بخش هایی از آن را خواندم و به دلیلی کاملا شخصی درست مثل کتاب خاطرات شهید شالیکار قدرت اتمام آن را در خود نیافتم.
بابت متن زیبا و جذاب آن از نویسنده ناشناس! اثر تشکرمی کنم.
راستش را بخواهید مدتی است که چندان تمایلی به مطالعه آثار شهدایی مبتنی بر روایت همسر ندارم. دلیلش را که البته یک نظر کاملا شخصی است عرض می کنم خدمتتان.
اگر آدم می خو
این مسئله که چرا انقدر سن ازدواج بالارفته مدتی فکرم رو
 مشغول کرده بود یکم که فکرکردم سئوالم عوض شد،حالا
 همش از خودم میپرسم این چندتا ازدواج برای چی اتفاق
می افته؟
مزایای ازدواج مال وقتی بود که بین دخترها و پسرها یه عالمه
 حریم بود،مال وقتی که یه دختر پسر وقتی می تونستن باهم
 حرف بزنن،شوخی کنن و احتمالا بخندن که حتما یه رابطه ی
 شرعی بینشون برقرارباشه!
یکبار یه متحجری میگفت:"قدیما اطراف ما پر بود از یه عالمه
 پیرزن چروکیده و فرتوت،سرعقد ی
می افته؟
 شرعی بینشون برقرارباشه!
می افته؟
 شرعی بینشون برقرارباشه!
حیوان خانگی پدیده ی نوظهوری در زندگی بشر نیست اما رواج و سبک رایج امروزی این پدیده با گذشته متفاوت است و در جامعه ی ایرانی نگهداری حیوانات خانگی نوعی رفتار مدرن و غیرسنتی تلقی می شود. گذشته از اینکه نگهداری پرندگانی چون قناری، مرغ عشق و کبوتر و همین طور آبزیانی چون ماهی های زینتی رفتاری سنتی تر و پذیرفته تر است اما رواج نگهداری از سگ های خانگی و گربه ها به سال های اخیر بر می گردید و به نوعی شاید تقلید از فرهنگ غرب بوده گرچند که این رفتار یک کپ
نادیده گرفتن واقعیت هایی که مورد پسند ما نیست به هیچ وجه موجب نمی شود که آن واقعیت ها هم دست از سر ما بردارند و ما را به حال خودمان واگذارند و سایه به سایه در تعقیب ما نباشند.امروزه ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در جهان مدرن زندگی می کنیم و همه ابعاد زیست ما تحت تاثیر شرایط جدید قرار دارد ازدواج سفید یکی از پدیده هایی است که در غرب نضج و کم کم به شرق و حتی کشورهای اسلامی در حال پیشروی است واقعیت این است که بسیار ساده انگارانه به نظر می رسد اگر آمار
وقتی زندگی یه زوج دچار چالش شده، خیلی ها بهشون پیشنهاد میدن (گاهی هم امر میکنن) که بچه دار بشن تا مشکلشون حل بشه. حالا بماند که در مواردی مثل اعتیاد هم بعضی ها همچین پیشنهاد احمقانه ای میدن.
«اگر با مشکلی روبه‌رو شدید که نمی‌تونستید حلش کنید، بچه به‌تون تعلق می‌گیره که معمولا کمک می‌کنه»
شاید فکر کنید این نصیحت احمقانه مختص ما ایرانی ها (یا کشورهای جهان سوم) باشه اما این دیالوگی از فیلم The Lobster 2015 هست و نشون میده گویا این گونه نصایح بدون فکر
بین پوشه‌ها چرخ می‌زنم، روی یکی از آهنگ‌های آلبوم Secret Garden کلیک می‌کنم و پرت می‌شوم به روزهای بیست سالگی. همان روزهایی که یاسمن بین کتاب‌هایی که به مناسبت تولدم به من تقدیم می‌کرد، این گنجینۀ شنیدنی و خواستنی را هم به من هدیه داد و بسیاری از ساعات روز تمام اتاقم از آن موسیقی لبریز می‌شد و گاهی می‌کوشیدم با ویولن و از راه گوش، نت‌های روح‌انگیزش را پیدا کنم.
صفحۀ سپید وُرد را باز می‌کنم تا قدری از احوال این روزها بنویسم که بسیار آلوده و ا
هوالمحبوب

چهار سال است که توی این مدرسه هستم و طبعا با همکارانم صمیمی شده‌ام. اینکه چهار تا دختر مجرد جوان که هر کدام یک سال با آن یکی اختلاف سنی دارد، معلم یک پایۀ تحصیلی باشند با دانش‌آموزانی مشترک، با دردهایی مشترک، بهانۀ خوبی برای ایجاد صمیمیت و شکل گرفتن دوستی می‌شود. 
القصه، اواخر سال نود و شش بود که این اکیپ چهار نفره اولین گردش خودشان را شروع کردند، با تله‌کابین رفتیم عینالی، ترسیدیم، لرزیدیم، خندیدم و چند ساعت فارغ از هیاهوی دن
تحقیق ازدواج و لزوم مشاوره قبل از ازدواج - 42 صفحه docx
این تحقیق در مورد ازدواج و لزوم مشاوره قبل از ازدواج در 42 صفحه و شامل ازدواج و لزوم مشاوره قبل از ازدواج،ازدواج و طلاق از دیدگاه روانشناسیروانشناسیازدواجطلاقدوران نامزدیروابط زناشوییهمسرانتخاب همسرزوج یابی و منابع می باشد

دسته بندی
بهداشت عمومی

فرمت فایل
docx

حجم فایل
356 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
42

این تحقیق در مورد ازدواج و لزوم مشاوره قبل از ازدواج در 42 صفحه و شامل ازدواج و
ساده ترین و صریح ترین پاسخ این است که ایرانی ها بر خلاف جنایتکاران مهاجرت داده شده به آمریکا ، انسان های سلیم النفسی بوده اند .
ولی پاسخی پیچیده تر هم وجود دارد.
بار دومی که برای کنکور ارشد روانشناسی شرکت کردم و قبول هم نشدم ، مجموعه کاملی از متون درسی دوره ی کارشناسی روانشناسی را تهیه کردم و با هیجان مطالعه نمودم .
وسط های ماجرا هنگام مطالعه درس روانشناسی مرضی یک سوال بزرگ برای من پیش آمد و آن این بود که :
چرا اجداد دانشمند ایرانی ما دنبال این
مقوله‌ای به اسم حیا در فرهنگ کشور ما، باعث شده که از بعضی چیزها در محیط خانه و مدرسه و کلا جامعه، هیچ بحثی به میان نیاید؛ در حالی که گاهی بی‌اطلاعی از آن مسائل و خطرات ناشی از آن و تاثیرات روحی و جسمی که بر آن فرد می‌گذارد، از اینکه برچسب بی‌حیایی بخورد صد و بلکه هزار پله بدتر است. 
البته منظور من در اینجا صرفا مباحث جنسی نیست، اما یاد حرف دوستی افتادم که گفته بود کتاب دیگری جایگزین کتاب "تنظیم خانواده" در دانشگاه شده است، و کتاب جدید صرفا به
اگر کسی به تنهایی سرپرست خانوار باشد 55تومان می گیرد، ولی اگر دونفر شد کمتر می شود! و چهار نفر باز هم کمتر. بیشتر از چهار نفر هم حساب نیست! زیرا 205تومن بیشتر نمی دهند. درواقع شعار دوتا بچه کافیه در ان مستتر است، که اگر مجرد باشد بهتر! و این مخالف سیاستهای جمعیتی کشور می باشد. اگر بودجه به میزان 205است باید سیر صعودی بگیرد یعنی مجرد 30باشد دونفر 70سه نفر 110چهارنفر 155و 5نفر 205. اما اگر امکان بیشتری هست بهتر است اعلام کنند هر نفر سرانه 50می باشد و هرچه تعد
خیال پردازی هایی درباره ازدواج صورات بسیاری که ذهن شما را احاطه کرده می تواند موجب به وجود آمدن
انتظاراتی غیرواقعی شود. مطمئنا اگر دائما به دنبال یک زندگی سیندرلایی تا
ابد شاد باشید، ناامید خواهید شد.
تلویزیونی نباشید
اگر شب ها تا دیر وقت تلویزیون نگاه می کنید و به فیلم های کلاسیک علاقه
مندید، اگر آهنگهای عاشقانه گوش می دهید یا اگر رمان های عاشقانه می
خوانید، بنابراین شاید تصویری از ازدواج در ذهن خود بسازید که با واقعیت در
تعارض باشد.
به
 رسائل بندگی 
 «دفتر دل»
 حاج‌آقا مجتبی تهرانی
 مؤسسه‌ی مصابیح الهدی
چاپ ششم این کتاب را از ترنجستان گرفتم چندسالی پیش. با قصد و نیت رفته بودم به کتاب‌فروشی تا برای دوستی که چشم‌هایش بسته شده بود و در تاریکی‌ها بی‌قرار، چیزی برای تسکین پیدا کنم. بین کتاب‌های قفسه‌های دینی گشتم. اولین‌بار بود که از آن‌ها چیزی می‌خواستم. بار اول بود که به دنبال جواب سراغ آن‌ها رفته بودم. درست نمی‌دانستم دنبال چه می‌گردم. قفسه‌های وسطی را مطابق نام‌
عشق را از زنان مجاهد گرفتید با چه چیزی جایگزین کردید ؟
انتخاب روزهایی برای بزرگداشت زن در تقویم ایرانی و جهانی تنها بهانه‌ای است برای تجلیل از بخشی از جامعه بشریت که وجودش با عشق گره خورده است و نادیده گرفتنش این دنیا به جهنمی سخت و دردناک بدل می کند. چنان که واژه «زن» از «زندگی» و «زایندگی» می گوید، حذف زندگی و زایندگی از زن به مثابه حذف عنصر حیاتی وجود اوست. مادر شدن نتیجه این زایندگی است که حالی خوب و شگفت انگیز، انگیزه‌ای قوی و آرام بخشی

دوستان در مورد ازدواج تعددی و خانم دوم ، اینکه از چیزی گذشته و .. تو گروه بحث داشتیم. بهتر دیدم اینجا هم مطالبی رو بذارم. ببخشید اگر چندان ویرایش شده نیست.

یه زن تو ازدواج تک همسری ممکنه تحصیلات بالایی داشته باشه و با یه آدم  سیکل ازدواج کنه، یا پول دار باشه و با یه آدم  بی پول
از چیزی گذشته؟ نه . کسی که مجبورش نکرده. خودش اینو انتخاب کرده جون منفعتی داشته. مثل کمال زیبایی عشق.‌..

خانم دوم هم با دید باز این نوع زندگی رو انتخاب می کنه
چون نفعی ب
تأثیر ترجمه رسمی در ویزای تحصیلی چه تأثیری دارد؟ دارالترجمه رسمی دفتری با مجوز قوه قضاییه و زیر نظر مترجم رسمی است که ترجمه را تائید و مهر و امضا می‌کند. این مترجم کسی است که در آزمون مترجمی رسمی نمره قبولی را کسب کرده و با زبان انگلیسی، روسی، آلمانی، عربی و یا هر زبانی که در آزمون آن شرکت کرده است تبحر و مهارت دارد. دارالترجمه‌ها عموماً مدارک و اسناد، قراردادها و سایر متون دارای ارزش حقوقی و قضایی را ترجمه می‌کنند زیرا ترجمه مدارک به‌صور
اینکه میفرمایید خداوند برای هر کسی جفتی آفریده پس چه جوری میشه که بعضی ها تا آخر عمرشان مجرد و تنها زندگی میکنند؟ میشه در مورد جبر و اختیار و قسمت در ازدواج نیز صحبت بفرمایید ؟ چه چیزهایی دست خودمونه وچه چیزهایی امر پروردگار متعال؟ 
-------------------------------------------------------------------------------------
1- اگر به یک گرسنه گفته شود که خداوند برای تو غذا خلق کرده است معنایش چیست؟
به نظرم باید به این معنی باشد که خداوند حکیم برای هر دهانی دندان آفریده و برای سیر شدن انس
دارالترجمه رسمی هر نوع متنی را ترجمه می‌کند و در دارالترجمه رسمی می‌توانید درخواست ترجمه رسمی انواع متون، مدارک و اسناد را داشته باشید، بدیهی است ترجمه غیررسمی برای مقاله و کتاب به کار می‌رود و ترجمه رسمی برای اسناد و مدارک ولی اینکه دقیقاً کدام مدرک را باید برای ترجمه رسمی به دارالترجمه انگلیسی یا دارالترجمه ترکی استانبولی و یا هر دارالترجمه‌ای که زبان مقصد شما را ارائه می‌دهد بسپارید به عوامل مختلفی مرتبط است. عواملی مانند کشوری که
ط- عین فی تکوّن جوهر النفس: هل هی جسمانیة
الحدوث و التصرف، أو روحانیة الحدوث و التصرف؟ و بعبارة أخرى هل هی حادثة بحدوث
البدن، أو حادثة مع حدوث البدن؟. و القولان متفقان فی أنها روحانیة البقاء و
التعقل، «إِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِیَ
الْحَیَوانُ لَوْ کانُوا یَعْلَمُونَ» «1». و ذهب المتأخرون من المشاء الى القول الثانی،
و هو ذو شعب. و الحق أن النفس جسمانیة الحدوث و التصرف حادثة بحدوث البدن متسخرة
تحت تدبیر المتفرد بالجبروت. و هی تنتقل انتقا
رواج حجاب در بین زنان قوم یهود، مطلبی نیست که کسی بتواند آن را مورد انکار یا تردید خود قرار دهد. مورخان، نه تنها از مرسوم بودن حجاب در بین زنان یهود سخن گفته‌اند، بلکه به افراط ها و سخت‌گیری‌های بی شمار آنان نیز در این زمینه تصریح کرده‌اند. در کتاب حجاب در اسلام آمده است: «گر چه پوشش در بین عرب مرسوم نبود و اسلام آن را به وجود آورد ولی در ملل غیر عرب، به شدیدترین شکل، رواج داشت. در ایران و در بین یهود و مللی که از فکر یهود پیروی می‌کردند، حجا
علی سلطانی می‌نویسد:
هر امری، به محضی که انسانی می‌شود و به فوریتی که خاک زمین و غبار زمان بر تن آن می‌نشیند، به رنگِ تنوع و پیچیدگی انسان، دچار تنوع و تکثر می‌شود. حتی اگر آن امر، الوهی و قدسی هم باشد، باز در آیینه انسان و زمان و مکان رنگ تعلق و اقتضائات تاریخی می‌پذیرد. به این منطق، دین به عنوان امری ”الوهی“ ــ از نظر آنهایی که به آن معتقدند و چنین اعتقادی دارند ــ وقتی برای انسان نازل می‌شود و در ذهن و ضمیر او می‌نشیند، ناگزیر است که ”ا
با شروع DC Cinematic Universe که سرنوشت مارول را در این فیلم ها جلب می کند ، به نظر می رسد که دو ناشر بزرگ کمیک بوک می توانند هر دو سالها بر این گیشه مسلط شوند. برای طرفداران واقعی ، این عالی است. این می تواند به معنای فیلم جدید کمیک بوک تقریباً هر ماه پس از اتمام کارها باشد. اما به محض این که تمام داستانهای اصلی از بین نروند ، آیا جایی برای هر دو شرکت وجود دارد که بتوانند در مورد چیزهایی حتی بزرگتر همکاری کنند؟ این اتفاق روی کاغذ افتاده است ، پس چرا روی صف
تعریف ازدواج؟ازدواج عبارت از فرایند علاقمندی، کشش جسمی، جنسی، روانی و به دنبال آن فراهم سازی شرایط اقتصادی ، اجتماعی، علمی، شغلی، خانوادگی، شخصی دو جنس مخالف ( زن ومرد یا دختر و پسر) در جهت ایجاد یک زندگی مشترک توأم با تفاهم، محبت، پویایی، زایندگی، و هدفمند که در راس آن بیشترین تأثیرات را مذهب و اعتقاد و دین دو طرف دارد.
 بنابراین در شکل تفکیک شده، ازدواج جنسی مطلق، مخصوص بهایم است ازدواج روانی مخصوص عشاق است و ازدواج اخلاقی مخصوص عرفا می ب
دوازده انگیزه غلط برای ازدواج 
12 انگیزه غلط برای ازدواج
دسته : مطالب جالب و زیبا
متاسفانه %80 ازدواجها از انگیزه های غلط و خود خواهانهنشات میگیرند توجه کنید:
1- فشار اطرافیان: تـاثیراتی است که دوستان،خانواده،جـامـعـه و حتی عقاید شما بر شما تحـــمیـــل مـی کنند.پیامی که مضمون آن اینچنین است: "تو باید در یک رابـطه بـا جــنس مخــــالف خود باشی و یا حتما ازدواج کنی، اگر رابــطه نداشته باشی و یا ازدواج نکرده باشی حتما عیبی در تـو وجــود دارد." در
فصل دوم: مقدمات تزکیه نفس

بدان که: لازم است از براى طالب پاکى نفس از اوصاف رذیله و آرایش آن به صفات جمیله، اجتناب از چند چیز:
اول: اجتناب از مصاحبت بدان و اشرار را لازم داند.و دورى از همنشینى صاحبان اخلاق بد را واجب شمارد، و احتراز کند از شنیدن قصه ها و حکایات ایشان، و استماع آنچه از ایشان صادر شده و سر زده.و با نیکان و صاحبان اوصاف حسنه مجالست نماید، و معاشرت ایشان را اختیار کند، و کیفیت سلوک ایشان را با خالق و خلق ملاحظه نماید.و از حکایات پیش

نقش مثلث زنانه در ساده شدن ازدواج
زهرا ابراهیمی امروز در گفت و گو باخبرنگار فارس در اصفهان در رابطه اهمیت نقش زنان در امر ازدواج  اظهار کرد: آنچه امروزه در باب ازدواج جوانان در جامعه شاهد هستیم، تبدیل شدن این امر ارزشمند به یکی از مسائل حاد اجتماعی است تا جایی که جوانان و خانواده‌های آن‌ها برای فرار از مشکلات ازدواج ترجیح می‌دهند این امر مهم را به تأخیر بیاندازند.
کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: تأخیر در امر ازدواج در هر دو گروه از خان
در پرده اول فضای اورژانس بیمارستان و انتظار خسته کننده و از طرفی بیگانگی نوجوان از خانواده مشهود است ؛ پسری که با هیجان و ولع سرگرم چت و گوشی و آنطرف تر دختری تنها و ناگهان نوجوانی که با خوردن قرص تحت تأثیر کنترل گری ها و یا سخت گیری والدین ، دست به خود کشی زده است ، همه حکایت از گسست دو نسل دیروز و امروز دارد.
نسلی که پایبند سنت ها و هنجارهای اجتماعی است و در مقابل نسلی که بیگانه از گذشته در جستجوی هویت جدید است .
گلنار نماد یک نوجوان سر به هوا و
22حدیث در معرفت نفس روایت کرده که در ذیل ذکر مى شود:

١ -
الکیس من عرف نفسه و اخلص اعماله
؛ زیرک کسى است که خود را شناخت و اعمالش را (براى خدا) خالص گردانید.

٢ -
المعرفه بالنفس انفع المعرفتین؛
خودشناسى سودمندترین دو شناخت است.

مترجم گوید: علامه طباطبائى در المیزان مى فرماید:
ظاهرا مراد آن جناب از دو معرفت، معرفت به آیات انفسى و آیات آفاتى است که
خداى تعالى فرموده:

(
سنریهم ایاتنا فى الافاق و فى انفسهم حتى یتبین لهم انه الحق اولم یکف بربک انه على
سازمان مجاهدین خلق ایران امروزه تلاش می‌کند تا با مخفی نگاه داشتن سابقه خویش، با بهره‌گیری از حمایت حامیان غربی خود، با برگزاری کنفرانس‌های سالانه –که آخرین آن‌ها در ماه گذشته در حومه پاریس برگزار شد- و نیز انجام سخنرانی و صدور بیانیه به مناسبت‌های مختلف، خود را حامی آزادی و حقوق انسان‌ها معرفی کرده و حمایت از خویش را تنها راه رهایی مردم ایران از خشونت و سرکوب‌گری‌ای بداند که مدعی است در دوران استقرار نظام اسلامی بر مردم تحمیل شده اس
سازمان مجاهدین خلق ایران امروزه تلاش می‌کند تا با مخفی نگاه داشتن سابقه خویش، با بهره‌گیری از حمایت حامیان غربی خود، با برگزاری کنفرانس‌های سالانه –که آخرین آن‌ها در ماه گذشته در حومه پاریس برگزار شد ـ و نیز انجام سخنرانی و صدور بیانیه به مناسبت‌های مختلف، خود را حامی آزادی و حقوق انسان‌ها معرفی کرده و حمایت از خویش را تنها راه رهایی مردم ایران از خشونت و سرکوب‌گری‌ای بداند که مدعی است در دوران استقرار نظام اسلامی بر مردم تحمیل شده ا
مراد از قرون وسطى از قرن چهارم میلادى تا اواسط قرن پانزدهم یعنى 1453 م است. در قرن چهارم، امپراطور روم کنستانتین که مردى بت پرست بود، مسیحى شد و از شمشیر خویش براى رواج مسیحیت استفاده فراوان کرد. با مسیحى شدن او قرون وسطى شروع مى شود و با سقوط روم یعنى آسیاى صغیر قرون وسطى تمام مى شود. (حدود یازده قرن).شروع قرون وسطى از حدود دویست سال قبل از تولد حضرت رسول(ص) شروع مى شود و تا حدود اواخر حمله مغول به ایران ادامه پیدا مى کند و طبعاً قرن هاى سوم و چهار
کیسه خوابها نوین هستن هر عدد100000 کیسه خواب آمریکایی (123kif.shop) هزار. کیسه خوابها به سمت دو نوع آزرمگین و الیاف تقسیم بندی می شوند . خرید برای گرفتن عکس به منظور تلگرام یا 2019 کرنش دو عدد ، کاملا مدرن و فایده ستانی نشده. هرچندوقت هردمبیل را از ساز بیرون آورید و با کوبیدن روی نقاط فشنگ شده، پرهای مال را جمع کرده و یا با قراردادن یک سلاح جنگی تنیس دره در نزاکت (مروارید درآمد یک ربع پایان خشک منقضی شدن) برانگیزاننده باعث وبانی منتشر روان شدن پرهای آشوب
دوره و شماره: دوره 1، پاییز 88 - مسلسل 1، بهار 1388
کیفیت پیدایش و انتزاع مفاهیم کلی PDF
حیثیت تقییدی در حکمت متعالیه PDF
فص یونسی در حکمت نفس انسانی PDF
بررسی تقریر علامه طباطبایی از برهان صدیقین PDF
نفس‌الامر PDF

دوره و شماره: دوره 1، زمستان 88 - مسلسل 2، زمستان 1388 
فطرت نمونی زبان دین و قرآن PDF
جبر فلسفی از نگاه قاعده ضرورت سابق (نقد و بررسی قاعده «الشیئ ما لم یجب لم یوجد») PDF
معجزه و قانون علیت PDF
سیر تطوّر تبیین فلسفی وحی از فارابی تا ملاصدرا PDF

دوره و ش
مقدّمه
متفکّران اگزیستانسیالیست در طیّ چند قرن گذشته شماری از بزرگترین آثار فلسفی و ادبی‌ای را که تاکنون تمدن غرب به چشم خود دیده است خلق کرده‌اند. اما شرحِ این مسأله که براستی اگزیستانسیالیسم بیانگر چه چیزی است امری بسیار مشکل می‌نماید. هدف از این مقاله ارایۀ درکی بهتر از اگزیستانسیالیسم و شماری از اندیشه‌هایی است که از سوی بزرگترین متفکران این جنبش بیان شده است. پیش از شروع می‌باید به این نکته توجه کرد که اگزیستانسیالیسم مجموعۀ بسیا
آلبرت انیشتین در چهاردهم مارس 1879 در شهر اولم که شهر متوسطی از ناحیه و ورتمبرگ آلمان بود متولد شد. اما شهر مزبور در زندگی او اهمیتی نداشته است، زیرا یک سال بعد از تولد او خانواده وی از اولم عازم مونیخ گردید. پدر آلبرت ، هرمان انیشتین کارخانه‌ کوچکی برای تولید محصولات الکترو شیمیایی داشت و با کمک برادرش که مدیر فنی کارخانه بود از آن بهره‌برداری می‌کرد. گر چه در کار معاملات بصیرت کامل نداشت. پدر آلبرت از لحاظ عقاید سیاسی نیز مانند بسیاری از مر
کورش روی منبر رفته بود:
آهای ولایتی های سکولار اهای که آرمان طلبی تان بورژوایی است آهای سرمایه دارهای عدالت طلب آهای بسیجی های دن کیشوت کجایید؟
شماها توی این نظام سوپر رباخوار مدرن چطور می خواهید برای زنها و بچه ها جا باز کنید از روی ماشین حساب حالیتان می کنند که باید نصف مردم جهان را به دریا ریخت تا زمین گنجایش ریخت و پاشهای شما را داشته باشد ...نه الواطیها که حتی همین قیمه و قورمه ضیافت های هیاتی تان را...
کنار دستش دختری نشسته بود که بعدا فهم
تقابل . [ ت َ ب ُ ] (ع مص ) با یکدیگر هم بر شدن . (زوزنی ). با یکدیگر هم روی شدن . (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). با هم روباروی شدن . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). با همدیگر روبرو شدن . (آنندراج ). (تَ بُ) [ ع . ] (مص ل .) برابر شدن ، رو به روی هم واقع شدن .
در مبحث تقابل و مثالهای عنوان شده  کسانی مشمول این موضوع هستند که در شغل و سمت وجایگاه اجتماعی همه فرمایشات قرآنی و احادیث و اخلاق حرفه ای و انسانی را فراموش کرده اند ،بنابراین تمام صنوف ذکر شده مشمول این

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها